Bu BitCoin Nedir?

Son zamanlardaki kripto para birimi olan bitcoin artık daha yüksek sesle sanal ortam kendini göstermeye başladı.Bitcoin Nedir? Nasıl Bitcoin alınır?

Bu BitCoin Nedir?
Bu içerik 9166 kez okundu.

Son zamanlarda herkesin dilinde olan Bitcoin nedir? biraz bahsedeyim sizlere kısacası Bitcoin internetin parası Digital para olarak biliniyor. Ülke Borsaları örnegin BİST gibi ama kendi borsadan(BİST) avantajlı ve dezavanjlı yanları olması ile bilimektedir.

Bitcoin nedir?

Bitcoin elektronik ortada elde edilen, elektronik para birimi olarak hayatımıza 3 Ocak 2009 tarihinden itibaren hem üretilmek hem de kullanılmaktadır. Bitcoin e temelini oluşturan isim olarak Satoshi Nakamoto bahsedilmektedir muhtemelen gerçek ismi değildir. Satoshi halen kim olduğu bilinmemektedir. Kadın mı Erkek mi Veya bir kaç kişiden oluşan insan topluluğu mu belli değil. 21Milyonla sınırlı olan bitcoin şuan yaklaşık 18milyon üretilmiş durumdadır. Forumlarda ve blog sayfalarında 1milyon BTC Satoshi nin kendi olduğunu iddaa edilmektedir.

Bitcoin bizlere sunduğu çözüm önerileri nelerdir?

Para yollamak istediğinizde bir aracı olarak bankaları kullanmak zorundayız. Bitcoin aradaki aracıyı kaldırıyor. Örneğin bir kişi para göndermek istediğinizde banka genelde gönderim ücreti keser ve anında göndermez. Mesai saatleri içinde olması ve hafta sonu olmaması gerekiyor. Bitcoin ise hızlı bir şekilde ve 24 saat için para transferi sağlar ve gönderim ücretleri havale/eft göre daha ucuzdur.

Sonuç olarak 2008 yılından Satoshi Nakamoto başlatmış olduğu deneysel proje günümüze dijital para olarak adlandırılarak dolar euro gibi bir yatım aracı gibi görülmektedir. Bitcoin‘in sembolü ฿, kısaltma ise BTC‘dir.

bitcoin nasıl üretildiği bilgisini ise başka bir haber başlığında sizlere bahsedeceğim. bitcoin alabilmemiz için yabancı ve yerli borsalar mevcut bunlar hakkında sizlere biraz bilgi vereyim.

Türk Borsaları olarak da Paribu ve Btctürk hizmet vermektedir. Paribu ve  Btctürk kripto para miktarı ve işlem hacimleri Binance ye göre daha düşüktür. Ama gelişen bir sektör olduğu için paribu ve btctürk’ün güncel kripto paraları sürekli sistemlerine ekleyerek hacimleri artırmaktadırlar.

Dünyadaki en büyük işlem hacmine sahip ve komisyon oranları en uygun borsa Binance.com dur.Binace üye olarak yaklaşık 8bine yakın kripto para al sat işlemi yapabilirsiniz. Yakın zamanda Türk Lirası ile işlemlere başlamış bulunmaktadır. Buraya komisyon indirimli linki ekliyorum. Basit bir şekilde üye olabilirsiniz.

Binance.com Üye Olmak İçin %10 Komisyon İndirim Linki
https://www.binancezh.cc/tr/register?ref=VWJJ31QD
TRBinance.com Üye Olmak İçin %10 Komisyon İndirim Linki
https://www.trbinance.com/account/signup?ref=684X9395

 

Bitcoin kripto para bitcoin kripto para ekonomist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı