Ekonomideki Son Durum...

son zamanlardaki altın ve bitcoin yükselmesi piyasalardaki etkisi neler oldu. haberin devamından...

Ekonomideki Son Durum...
Bu içerik 42685 kez okundu.


Küresel faizin düşük olması ve doların dünya piyasındaki paralara karşı zayıflaması nedeniyle altında son dört yılda rekor seviyelere gelerek ONS 1950.00 dolar - 1980 dolar arasında yükselme gösterdi. geçtiğimiz hafta Altının Gramı 440.00TL civarında seyretti. Altının yanı sıra Gümüş ise 1979 dan bu yana en iyi ayını yakalarak 5.40 TL olarak civarında seyretti.

Dolar Temmuz ayını sakin bir şekilde 6.90TL, Euro ise yükseliş tredi devam ederek 8.30TL olarak bu ayı kapatdılar. 

Uzun zamandır sessizliğini koruyan bitcoin sessizliğini bozarak 10bin dolar sevileri tekrardan çıkarak kripto para piyasasını tekrarda alevlendir. Agustos 2020 girerken 1 BİTCOİN  şuanki fiyatlandırması bitmex deki fiyatlandırması 11150 dolar olarak işlem görmektedir.. Türkiye piyasında ise 1 BİTCOİN  paribu daki fiyatlandırması 78bin TL olarak değerlendirilmektedir. 

Fundstrat Global Advisors LLC teknik stratejisti Rob Sluymer, Bitcoin'de genel kesin yapıyla ilgili olarak hala olumluyuz ve uzun vadeli yukarı yönlü teknik profilinin bir parçası olarak 10,000 – 10,500 dolara gitmesini bekliyoruz. Ancak böyle olsa bile Bitcoin'un 13,800 dolarlık bir sonraki direncine gitmesi için kırması gereken bir direnç bandı var. dedi.

dolar euro bitcoin gümüş altın ekonomi para kripto para coin bitmex paribu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı