ÇANKIRI VALİSİ ABDULLAH AYAZ, GÖREVİNE BAŞLADI.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden Çankırı Valiliğine atanan Abdullah Ayaz, görevine başladı.

ÇANKIRI VALİSİ ABDULLAH AYAZ, GÖREVİNE BAŞLADI.
Bu içerik 19788 kez okundu.


Ayaz, valilik binası önünde Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, vali yardımcıları, kaymakamlar ve kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Ayaz, makamında yaptığı konuşmada, atamanın herkes için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çankırı'da kaldığı sürede elinden gelen tüm gayreti göstereceğini vurgulayan Ayaz, "Sizlerin de bulunduğu gibi bizler de memleketin çok farklı yerlerinde görevde bulunduk. Son 5 yılda Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde görev yapmaktaydım, 3 yılı genel müdür, 2 yılı daire başkanı olmak üzere. Şimdi de kısmet burası." dedi.

Görev süresi boyunca Çankırı'nın her karışına basma gayreti içinde olacağını dile getiren Ayaz, şunları kaydetti:

"Vatandaşlarımızın tamamına temas etme, meselelere, sorunlara eğilme gayreti içerisinde olacağız. Yapılabilecek ne varsa ilimizin potansiyelini geliştirme noktasında gayret ve çaba içerisinde olacağız. Muhakkak ki bunlar tek başına valinin, diğer birimlerin yapacağı işler değil. Bu bir ekip çalışması. Biz elimizden gelen çabayı gösterip bizden sonra gelenlere tevdi etme çabasında olacağız."
 

ÇANKIRI VALİSİ ABDULLAH AYAZ KİMDİR ?

1978 yılında Isparta/Yalvaç’ta dünyaya geldi. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 26 Aralık 2001 tarihinde Kütahya kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı.

3 yıllık kaymakam adaylığı sürecinin ardından Antalya-İbradı, Van-Çatak kaymakamlıkları, Kilis Vali Yardımcılığı ve Rize-Çayeli kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 2012-2013 yılları arasında İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

17 Ağustos 2015 tarihinde Göç Politika ve Projeleri Dairesi Başkanı olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğündeki görevine başlayan ve 2016’da Uluslararası Koruma Dairesi Başkan Vekilliği görevini de üstlenen Abdullah AYAZ; 20.06.2017 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı, 27.10.2018 tarihinde Genel Müdürlük görevine atanmıştır.

İyi derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

çankırı vali valilik yeni vali ABDULLAH AYAZ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı