Okullar ne zaman açılacak?

2020 liseye giriş sınavları (LGS) ve ÖSYM tarafından yapılan üniversiteye giriş sınavları (YKS) hakkında açıklamalar yapıldı. Sınav tarihleri belli oldu mu? Okullar ne zaman açılacak? İşte Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalar…

Okullar ne zaman açılacak?
Bu içerik 633 kez okundu.


Dünya genelinde insanlığı tehdit etmeye devam eden Covid-19 salgını ile ilgili olarak Türkiye genelinde önlemler alınmaya ve hükümet tarafından ilan edilen tedbir kararlarının uygulanmasına devam ediliyor. 

Eğitime Verilen Ara Uzayacak Mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan güncel ve resmi açıklamada yer alan ifadelere göre; milyonlarca öğrencinin, öğretmenin ve velilerin merakla beklediği konu olan, okulların açılma tarihi ve LGS ile YKS sınavlarının yapılacağı tarihe dair bilgiler verildi.

Ramazan Bayramına kadar tedbir sürecinin bu ciddiyetle devam etmesi ile birlikte çifte bayram yaşanabileceğini belirten Bakan Koca; okulların açılması tarihi için MEB ve Bilim Kurulu ile daima istişare içinde bulunulduğunu ve alınan kararların Cumhurbaşkanlığına sunulacağını beyan etti. Henüz belli olmayan nihai kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak.

Sınavlar Yapılacak!

Bakan Koca bir alternatif üzerinde çalışıldığını; başlangıç ve ara sınıfların eğitimlerini uzaktan eğitim ve telafi eğitim ile sistematize edilebileceğini ama belirleyici olan lise ve üniversite giriş sınavları için fiziki sınavların yapılması gerektiğini; bu sebeple şuan belirlenmiş olmayan tarihlerde yazılı sınavların uygulanmasına geçileceği hakkında genel kanı oluştuğunu açıkladı.

10 Nisan 2020 tarihinde yaşanan sokağa çıkma yasağı öncesi sosyal mesafenin kaybedildiği birkaç saat yaşanmasına rağmen korkulanın olmadığı ve 2. Dalganın başlamadığı ifade edilirken; söz konusu süreç dahilinde okulların bir süre daha izole edilmesi yönünde karar alınabileceği öngörülüyor.

 

MEB OKUL EĞİTİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı