SGK Genelgesi 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği

SGK 3 milyon işçinin asgari ücretinde iyileştirmeler yapıldı. SGK 2020 yılı genelgesine göre asgari ücret desteği tüm asgari ücret alan çalışanlara geliyor. Asgari ücret alan tüm vatandaşlarımıza yapılacak olan bu iyileştirme müjde niteliği taşıyor. Kayna

SGK Genelgesi 2020 Yılı Asgari Ücret Desteği
Bu içerik 558 kez okundu.


SGK asgari ücret alan vatandaşlarımız için geçtiğimiz gün yeni bir genelge yayınladı. 2020 yılı SGK genelgesi yayınlanarak uygulanacak. Bu genelde itibari ile 3 milyon işçinin asgari ücretinde iyileştirmeler yapıldı. Asgari ücret desteği tüm asgari ücretli çalışanlara geliyor.

Asgari ücret alan vatandaşları ilgilendiren bu gelişme hesaplama detayları aktarıldı. Sigorta gün sayısı ve 2020 yılında cari aya ilişkin verilen APHB veya MPHB göstergelerine göre: 2020 yılı Ocak ila Aralık ayları/dönemi için günlük 2,50 TL ile çarpımı sonucu bulunacak tutar, bu işverenlerin SGK’ya ödeyecekleri sigorta primlerinden mahsup edilecek ve bu tutar İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanacaktır.

Genelgeye göre gerekli şartları taşıyan işverenler 2020 yılının Ocak-Aralık döneminde günlük 2,5 TL ve aylık 75 TL olmak üzere asgari ücret desteğinden yararlanabileceklerdir. Genel şartlar asgari ücretli kişiye yönelik yapılmış olan bu kanun tasarısı bir genelge ile hayata geçti. 2020 yılında günlük 2,5 TL ve aylık 75 TL ile asgari ücret desteği geldi. Kanun tasarısı Resmi Gazete’de yayınlandı ve yürürlüğe girdi.

 

sgk destek aphb mphb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı