Bakan önlem alınarak LGS ve YKS Sınavları yapılacak açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs süreçleri ile alakalı açıklamalarda bulundu. Bakan LGS ve YKS sınavlarının bilim kurulu üyelerinin önerisi doğrultusunda önlem alınarak yapılacağını duyurdu. Kaynak: Bakan önlem alınarak LGS ve YKS Sınavları yapıla

 Bakan önlem alınarak LGS ve YKS Sınavları yapılacak açıklaması
Bu içerik 388 kez okundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca LGS ve YKS sınavları yapılacak açıklamasında bulundu. Ayrıca Bakan ramazan bayramında çifte bayram yapacağız inşallah ifadelerini kullandı.

Ramazan ayı içerisinde henüz vaka sayısının sınırlı olduğu illerin önümüzdeki dönemde yeni odaklar haline gelmemesi için sosyal izolasyon mutlak gereklilik. Toplum sağlığı için bayramda tokalaşma, kucaklaşma olmamasını arzu ediyoruz. İnşallah bu zorlu günleri geride bıraktığımızda çifte bayram yaşayacağız.

Okulların ne zaman açılacağını bayram öncesi gelişmelere ve genel tabloya bakarak belirleyeceğiz. Ancak liselere ve üniversiteye giriş, sınavlarının Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda, belli kurallar ve önlemler dahilinde yapılmasını hedefliyoruz.

Sokağa çıkma yasağının ilk ilan edildiği 10 Nisan'daki tablonun, endişe edildiği kadar etkisi olmadı. Yani 2. dalga durumu oluşmadı. Süreç 10 Nisan'daki ani hareketlenmeye karşın kontrol edilebilir düzeyde seyretti.

Yakın zamana kadar görülen çaba, son 3-5 gün içinde biraz gevşemiş izlenimi verdi. Ancak, sokağa çıkma kısıtlamaları, kontrolde önemli rol oynadı.

 

lys yks sınav sağlıkbakanı ramazan virus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı