LPG'de dev indirim

Otogaz ya da diğer deyişle LPG fiyatlarında bugün tarihi bir düşüş bekleniyor. Bu gece otogazda 95 kuruş indirim bekleniyor. Benzinde ise 8 kuruş artış gündemde. Sektör kaynakları, LPG’de alım fiyatlarının aylık değiştiğini belirterek, “1 Nisan itibarıyla

LPG'de dev indirim
Bu içerik 352 kez okundu.


Koronavirüs salgını sonrasında küresel ölçekte enerji piyasaları tarihi bir dönemden geçiyor. Brent petrol düşüyor ve petrol üretim kısıtlarının kaldırılması sonrasında daha da düşmesi ön görülüyor. 10 dolar düzeyleri konuşuluyor. Emtia fiyatları da sert biçimde geriliyor. Benzin, motorin ve elbette LPG de bundan payını iyiden iyiye alıyor.


3 AYDA 2 TL DÜŞTÜ

Uluslar arası piyasalarda akaryakıt fiyatlarının düşmesi pompa fiyatlarına peş peşe indirim olarak yansıdı. Yıl başından bu yana benzinde 2 TL 05 kuruş, motorinde 1 TL 30 kuruş fiyat hareketi yaşandı.Bu gece, benzinde 8 kuruş artış bekleniyor. Motorinde bir değişiklik söz konusu değil.

LPG’DE DEV İNDİRİM

Benzin ve motorin fiyatları sıkça düşerken, LPG’de küçük ve sınırlı sayıda bir fiyat hareketi görüldü. LPG’de, 5 Mart’ta 7 kuruş indirim yapıldı. 21 Mart’ta 9 kuruşluk zam gündeme geldi; 2 kuruş ÖTV’den karşılandı ve 7 kuruş pompa satış fiyatlarına yansıtıldı.

LPG’de asıl indirim, bu gece yaşanacak ve pompa satış fiyatları 95 kuruş düşecek. Sektör kaynakları, LPG’de alım fiyatlarının aylık değiştiğini belirterek, 1 Nisan itibarıyla uluslar arası ölçekte düşen fiyatların etkisi LPG’ye doğrudan yansımış olacak” dedi.

enerji ve tabii kaynaklar bakanlığı enerji lpg benzin motorin indirim zam Koronavirüs salgın DEV İNDİRİM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkel ile telefonda görüştü
Yarıyıl tatili başladı
Yarıyıl tatili başladı